skip to Main Content
+48 609 038 703 sekretariat@fabrykawezy.pl

Czy warto pielęgnować wąż gumowy? Jak zadbać o swój wąż do specjalnego użytku?

Jako eksperci od węży przemysłowych zgadzamy się ze stwierdzeniem, że wąż jest istotnym ogniwem jeśli chodzi o przenoszenie wewnątrz substancji i płynów. Każdy rodzaj węża jest podatny na uszkodzenia i awarie, które zazwyczaj są bardzo kosztowne.

Błędnie składowany wąż gumowy lub zużyty specjalnego zastosowania bądź stary, może doprowadzić do strat w produkcji, przestoju w pracy, uszkodzenia drogiego sprzętu lub innych elementów wyposażenia. Może doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu w wyniku odprysków czy nawet utratę życia.

Najczęstsze problemy z wężami :

1. Ścieranie

ścieranie występuje, gdy węże gumowe ocierają się o inne obiekty w szczególności o różne metalowe krawędzie. W takim przypadku często dochodzi do tego, że zewnętrzna osłona węża ulega zużyciu odsłaniając elementy wzmacniające węża tj. stalowe druty itd..

Ścieranie może to doprowadzić do poważnych uszkodzeń węża i do potencjalnych nieszczelności.

2. Złe prowadzenie

Złe prowadzenie węża związane z brakiem planowania jest również przyczyną licznych uszkodzeń.

Dlatego przed użyciem zastanów się nad trasą jaką będzie on pokonywał.

3. Wysokie temperatury

Częstym działaniem przyczyniającym się do degradacji węża są wysokie temperatury, które powodują, że węże stają się sztywne , ponieważ plastyfikatory i wewnętrzna rurka pękają. To uszkodzenie cieplne jest znane jako starzenie cieplne i zwykle jest zauważalne, gdy wąż zostaje zgięty i pozostaje w tym samym kształcie.

Najlepszym sposobem na zminimalizowanie starzenia się węża pod wpływem ciepła jest zapobieganie wystawiania węży na działanie wysokich temperatur lub zastosowanie osłon termicznych

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top