Węże do środków chemicznych przeznaczone są do ciekłych chemikaliów organicznych i nieorganicznych (kwasy i zasady,…
Dobór węży odciągowych i gumowych
Nasi klienci bardzo często pytają o dobór węży odciągowych i gumowych. Jest to bardzo ważna kwestia, więc bardzo dobrze, że pada dużo pytań, a nasi pracownicy bardzo chętnie na te pytania odpowiadają.
W dzisiejszym artykule podpowiemy Państwu jak dobierać węże odciągowe i węże gumowe, jednak należy pamiętać, że są to jedynie podpowiedzi i dużo lepszym rozwiązaniem będzie, jeżeli pytanie trafi w pierwszej kolejności do naszego biura obsługi klienta.
Jak dobierać węże ?
W przypadku odpowiedniego doboru węże, musimy mieć jak najwięcej informacji o tym, w jakich warunkach węże będą pracowały. Jest to niezwykle istotne, ponieważ w przypadku błędnego doboru węże, może on w bardzo krótkim czasie ulec degradacji i po prostu się zniszczyć. Co więcej uszkodzony wąż może prowadzić do większej awarii, a w przypadku linii produkcyjnych wszystkie zastoje są bardzo kosztowne. Jest to tylko jeden mały argument, dla którego warto dobór węży pozostawić specjalistom.
Oczywiście jeżeli korzystają Państwo z danego węża odciągowego, gumowe lub PVC i sprawdza się on, nie warto z niego rezygnować, nawet dla potencjalnie lepszego przewodu. Nasza firma wyznaje tu zasadę, że jeżeli wąż się sprawdza i nie sprawia żadnych problemów, nie warto go wymieniać na inny model.
Nasza oferta została skomponowana w ten sposób, że większość węży dopasowana jest wg zastosowania. W górnym menu wystarczyć kliknąć w kategorię węże wg zastosowania, wybrać gałąź, która Państwa interesuje, a następnie wybrać odpowiedni wąż. W ten sposób znajdziecie Państw węże do najbardziej popularny aplikacji, np. węże do zboża, węże do piaskowania, węże do betonu, itp.
Na co zwrócić uwagę podczas doboru ?
- rodzaj medium transportowanego w wężu lub przewodzie
- ciśnienie robocze (węże tłoczne)
- maksymalne ciśnienie pracy (węże tłoczne)
- podciśnienie robocze (węże ssawne)
- maksymalne podciśnienie pracy (węże ssawne)
- temperatura minimalna
- temperatura robocza
- temperatura maksymalna
- czas trwania ewentualnego skoku lub spadku temperatury
- praca statyczna / praca w ruchu
- wymagany minimalny promień zgięcia węża
- czynniki zewnętrzne mogące mieć wpływ na wytrzymałość węża – możliwość kontaktu z chemią, substancjami ropopochodnymi, bezpośrednia styczność w ogniem, itp.
Jeżeli macie Państwo przygotowane wszystkie lub część z w/w wartości, uprzejmie prosimy o przesłanie ich do naszego biura obsługi klienta mailowo – sekretariat@fabrykawezy.pl. Nasi pracownicy przedstawią ofertę na interesujący Państwa wąż odciągowy, wąż gumowy lub wąż PCV.
Dlaczego odpowiedni dobór węża jest tak ważny ?
Każdy wąż przystosowany jest do pracy w danym środowisku i do pracy z danym medium. Jeżeli zastosujemy nieodpowiedni wąż, bardzo szybko może dość do awarii, które w większości przypadków są kosztowne finansowo lub czasowo. Oczywiste jest, że wężami do wody nie możemy transportować kwasów i zasad, czy wężami do trocin, transportować gruzu, itd.