skip to Main Content
+48 609 038 703 sekretariat@fabrykawezy.pl

Dobór węży odciągowych i gumowych

Nasi klienci bardzo często pytają o dobór węży odciągowych i gumowych. Jest to bardzo ważna kwestia, więc bardzo dobrze, że pada dużo pytań, a nasi pracownicy bardzo chętnie na te pytania odpowiadają.

W dzisiejszym artykule podpowiemy Państwu jak dobierać węże odciągowe i węże gumowe, jednak należy pamiętać, że są to jedynie podpowiedzi i dużo lepszym rozwiązaniem będzie, jeżeli pytanie trafi w pierwszej kolejności do naszego biura obsługi klienta.

Jak dobierać węże ?

W przypadku odpowiedniego doboru węże, musimy mieć jak najwięcej informacji o tym, w jakich warunkach węże będą pracowały. Jest to niezwykle istotne, ponieważ w przypadku błędnego doboru węże, może on w bardzo krótkim czasie ulec degradacji i po prostu się zniszczyć. Co więcej uszkodzony wąż może prowadzić do większej awarii, a w przypadku linii produkcyjnych wszystkie zastoje są bardzo kosztowne. Jest to tylko jeden mały argument, dla którego warto dobór węży pozostawić specjalistom.

Oczywiście jeżeli korzystają Państwo z danego węża odciągowego, gumowe lub PVC i sprawdza się on, nie warto z niego rezygnować, nawet dla potencjalnie lepszego przewodu. Nasza firma wyznaje tu zasadę, że jeżeli wąż się sprawdza i nie sprawia żadnych problemów, nie warto go wymieniać na inny model.

Nasza oferta została skomponowana w ten sposób, że większość węży dopasowana jest wg zastosowania. W górnym menu wystarczyć kliknąć w kategorię węże wg zastosowania, wybrać gałąź, która Państwa interesuje, a następnie wybrać odpowiedni wąż. W ten sposób znajdziecie Państw węże do najbardziej popularny aplikacji, np. węże do zboża, węże do piaskowania, węże do betonu, itp.

Na co zwrócić uwagę podczas doboru ?

 • rodzaj medium transportowanego w wężu lub przewodzie
 • ciśnienie robocze (węże tłoczne)
 • maksymalne ciśnienie pracy (węże tłoczne)
 • podciśnienie robocze (węże ssawne)
 • maksymalne podciśnienie pracy (węże ssawne)
 • temperatura minimalna
 • temperatura robocza
 • temperatura maksymalna
 • czas trwania ewentualnego skoku lub spadku temperatury
 • praca statyczna / praca w ruchu
 • wymagany minimalny promień zgięcia węża
 • czynniki zewnętrzne mogące mieć wpływ na wytrzymałość węża – możliwość kontaktu z chemią, substancjami ropopochodnymi, bezpośrednia styczność w ogniem, itp.

Jeżeli macie Państwo przygotowane wszystkie lub część z w/w wartości, uprzejmie prosimy o przesłanie ich do naszego biura obsługi klienta mailowo – sekretariat@fabrykawezy.pl. Nasi pracownicy przedstawią ofertę na interesujący Państwa wąż odciągowy, wąż gumowy lub wąż PCV.

Dlaczego odpowiedni dobór węża jest tak ważny ?

Każdy wąż przystosowany jest do pracy w danym środowisku i do pracy z danym medium. Jeżeli zastosujemy nieodpowiedni wąż, bardzo szybko może dość do awarii, które w większości przypadków są kosztowne finansowo lub czasowo. Oczywiste jest, że wężami do wody nie możemy transportować kwasów i zasad, czy wężami do trocin, transportować gruzu, itd.

Back To Top