skip to Main Content
+48 609 038 703 sekretariat@fabrykawezy.pl

Wąż gumowy do powietrznych układów hamulcowych - oferta:

Wąż gumowy do powietrznych układów hamulcowych – specyfikacja techniczna:

  • warstwa wewnętrzna – gumowa, EPDM/SBR, (*NBR), (**NBR/PCV) czarna, gładka
  • warstwa zewnętrzna – gumowa, EPDM/SBR, (**NBR/PCV) czarna, odporna na czynniki atmosferyczne
  • wzmocnienie – tesktylne
  • temperatura robocza – od -40°C do +93°C (** od -30°C do +93°C)
  • ciśnienie robocze – 1 MPa

Wąż gumowy do powietrznych układów hamulcowych – zastosowanie:

  • węże do powietrznych układów hamulcowych przeznaczone są do przepływu sprężonego powietrza pod ciśnieniem w powietrznych układach hamulcowych pojazdów samochodowych,
  • wersja olejoodporna węży przeznaczona jest do przepływu powietrza pod ciśnieniem, w którym znajdują się duże ilości olejów mineralnych i materiałów smarnych.

Szybki kontakt z ekspertem: + 48 609 038 703

Węże gumowe do powietrznych układów hamulcowych - opinia eksperta

Oferowane węże gumowe powietrznych układów hamulcowych wykonane zostały z odpowiednio dobranych mieszanek gum, które gwarantują najwyższą wytrzymałość i odporność. Do wyboru klienta pozostają dwie kombinacje ścianek, a mianowicie wersja EPDM/SBR oraz NBR/PCV.

Ciśnienie robocze węży do powietrznych układów hamulcowych wynosi 1 MPa, jednak należy zauważyć, że ciśnienie rozrywające wynosi aż 6,3 MPa. Pozostawia to dość duży margines na ewentualne skoki ciśnienie, które mogłyby spowodować rozerwanie węża.

Węże do powietrznych układów hamulcowych z gumy posiadają bardzo dobre właściwości termiczne. Mogą pracować w temperaturach od -40°C do +93°C, z tym że węże do hamulców z NBR/PCV, w temperaturach od -30°C do +93°C.

Każdy gumowy wąż do powietrznych układów hamulcowych posiada zbrojenie tekstylne, które znacznie zwiększa jego wytrzymałość. Dzięki wzmocnieniu wąż nie pęka podczas rozwijania i zwijania, a także na zagięciach podczas pracy.

Węże do powietrznych układów hamulcowych przeznaczone są do przepływu sprężonego powietrza pod ciśnieniem w powietrznych układach hamulcowych pojazdów samochodowych. Wersja olejoodporna węży przeznaczona jest do przepływu powietrza pod ciśnieniem, w którym znajdują się duże ilości olejów mineralnych i materiałów smarnych.

węże gumowe do powietrznych układów hamulcowych

Back To Top