skip to Main Content
+48 609 038 703 sekretariat@fabrykawezy.pl

Węże do centralnych systemów odpylania

Węże do centralnych systemów odpylania i odciągania stanowią ich podstawę. Uszkodzenie węża spowoduje konieczność zatrzymania całego systemu lub obniżenie jego wydajności. Dlatego właśnie, bardzo istotne jest używanie tylko i wyłączenie węży najwyższej jakości.

Na początek – jak działają systemy centralnego odpylania. Istnieje wiele przedsiębiorstw, których produkcja wytwarza niebezpieczne lub uciążliwe dla człowieka pyły. Powstałe zapylenie musi być wobec tego natychmiastowo odprowadzone – do tego służą właśnie węże do centralnych systemów odpylania. Do takich przedsiębiorstw możemy zaliczyć w szczególności firmy zajmujące się obróbka tworzyw sztucznych, firmy zajmujące się obróbką drewna, producentów mebli, kartonów, papieru, itp.

System centralnego odpylania podłączony jest przy pomocy węży do każdej maszyny generującej pyły, trociny, wióry, itp. Następnie węże do centralnych systemów odpylania, przekazują medium do pojemnika zbiorczego, który podłączony jest do dmuchawy generującej podciśnienie. Kluczowym ogniwem w każdym systemie jest więc wąż do centralnego systemu odpylania.

W naszej ofercie znajdują się profesjonalne węże poliuretanowe, które idealnie nadają się do centralnych systemów odpylania. Węże produkowane są w Polsce z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu należą do czołówki, biorąc pod uwagę ich wytrzymałość. Ogromną zaletą naszych węży jest unikalny, trudnościeralny poliuretan poliestrowy, który z jednej strony jest bardzo elastyczny, a z drugiej zapewnia wysoki stopień trudnościeralności.

Oferowane węże do centralnych systemów odpylania posiadają zbrojenie wykonane z drutu stalowego miedziowanego. Drut ma w tym przypadku dwojakie znaczenie. Z jednej strony stanowi podstawę konstrukcji węża (zapobiega zassaniu, załamaniu i rozerwaniu), a z drugiej strony za pośrednictwem drutu odprowadzane są ładunki elektrostatyczne. Odprowadzanie ładunków jest bardzo ważne, ponieważ ich nadmierne nagromadzenie może powodować powstawanie iskier i w konsekwencji ryzyko pożaru. Uziemienie spirali zapobiega gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych na ściankach węża.

Węże do centralnych systemów odpylania:

Więcej informacji o naszych wężach możecie Państwo otrzymać u naszego inżyniera sprzedaży, pod numerem telefonu +48 609 038 703 lub mailowo sekretariat@fabrykawezy.pl. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 16:30. Zapraszamy !

Back To Top