skip to Main Content
+48 609 038 703 sekretariat@fabrykawezy.pl

Węże do spalin samochodowych i spalin agregatów – oferta

Nasza firma oferuje profesjonalne węże do spalin samochodowych i spalin agregatów, wykorzystywane w warsztatach, firmach produkcyjnych, a także stacjach kontroli pojazdów. Oferowane węże do spalin są odporne na wysokie temperatury i niekorzystne oddziaływanie spalin samochodowych na ściankę węża.

Każdy szanujący się warsztat i niezwłocznie – każda stacja kontroli pojazdów muszą posiadać wyciągi do spalin i oparów wydobywających się podczas pracujących silników. Spaliny są bowiem silnie trujące i nieodprowadzone mogłyby być śmiertelnie niebezpieczne dla osób przebywających w obrębie ich ulatniania.

Specjalnie pod kątem warsztatów i stacji kontroli pojazdów stworzone zostały dwa specjalistyczne węże do spalin samochodowych i spalin agregatów. Są to węże odporne na niekorzystne działanie wysokich temperatur oraz niekorzystne oddziaływanie spalin i oparów na ściankę węża. Oba węże są zbrojone drutem ze stali ocynkowanej, która stanowi podstawę budowy i wzmocnienia węża. Oferowane węże do spalin są zastosowania niskociśnieniowego – służą do odciągania spalin samochodu pod niskim ciśnieniem. Nie jest dopuszczalne zasysanie spalin przy użyciu wysokiego podciśnienia.

Wąż do spalin PCV LW

Węże do spalin PCV LW to węże antyelektrostatyczne – mogą być stosowane w miejscach zagrożonych wybuchem. Bardzo dużo tego typu węży pracuje w gazowniach i kopalniach, służąc do odciągu gazów, spalin i niebezpiecznych dla zdrowia i życia ludzkiego oparów. Grubość ścianki węża PCV LW wynosi 0,55 mm (zastosowanie niskociśnieniowe). Ścianka węża wykonana jest z tkaniny obustronnie pokrytej antyelektrostatycznym PCV. Wąż do spalin PCV lutniowinyl jest koloru czarnego. Co bardzo ciekawe – wąż posiada certyfikat bezpieczeństwa wydany przez Główny Instytut Górniczy.

waz-do-spalin-pcv-lw

Wąż do spalin KLN TPE

Węże do spalin KLN TPE to węże do spalin o zwiększonej odporności termicznej (na wysokie temperatury). Węże do spalin KLIN TPE mogą pracować w temperaturach do + 120 oC. Podobnie jak węże do spalin PCV LW, również węże KLN TPE są wzmacniane spiralą z drutu stalowego ocynkowanego. Grubość ścianki wynosi 0,4 mm (zastosowanie niskociśnieniowe). Podobnie jak PCV LW, węże do spalin KLN TPE są doskonalne elastycznie, dzięki czemu nie sprawiają problemów podczas układania i manewrowania. Węże KLN TPE są najczęściej stosowane w warsztatach i stacjach kontroli pojazdów – są to węże bardzo wysokiej jakości, ale w przystępnej cenie. Węże KLIN TPE są nieco tańsze od PCV LUTNIOWINYL.

waz-do-spalin-klin-tpe

WIĘCEJ INFORMACJI:

+48 609 038 703

E-mail: sekretariat@fabrykawezy.pl

Back To Top