skip to Main Content
+48 609 038 703 sekretariat@fabrykawezy.pl

Węże odciągowe przewodzące PUR EL - oferta

Węże PUR EL L

Wąż przewodzący PUR EL – odmiana L.

Grubość ścianki – 0,7 mm

Węże PUR EL SC

Wąż przewodzący PUR EL – odmiana SC.

Grubość ścianki – 2,1 mm

Węże PUR EL ŚL

Wąż przewodzący PUR EL – odmiana ŚL.

Grubość ścianki – 0,9 mm

Węże PUR EL P

Wąż przewodzący PUR EL – odmiana P.

Grubość ścianki – 2,1 mm

Węże PUR EL C

Wąż przewodzący PUR EL – odmiana C.

Grubość ścianki – 1,4 mm

Węże PUR EL F

Wąż przewodzący PUR EL – odmiana F.

Grubość ścianki – 0,5 mm

KONTAKT Z EKSPERTEM:

Tel kom: + 48 609 038 703

E-mail: sekretariat@fabrykawezy.pl

 

Co wyróżnia węże odciągowe przewodzące elektrycznie ?

Wszystkie węże odciągowe należą do grupy węży trudnościeralnych. Są one bowiem przystosowane do zasysania lub tłoczenia substancji stałych, takich jak pyły, wióry, trociny, gazy, itp. Podczas transportu substancji stałych oraz gazów dochodzi do zjawiska tarcia – medium przesuwając się w wężu trze o ściankę węża, co powoduje powstawanie ładunków elektrostatycznych. Jest to zjawisko bardzo podobne do tego, które osiągamy przy pocieraniu balonu napełnionego powietrzem. W wielu miejscach jest to zjawisko niedozwolone, do którego nie można dopuścić, dlatego konieczne jest zastosowanie odpowiedniego przewodu.

W takich miejscach mogą być stosowane węże odciągowe antystatyczne lub węże odciągowe przewodzące elektrycznie. Nasze węże poliuretanowe przewodzące, dzięki odpowiedniemu materiałowi oraz innowacyjnym dodatkom przewodzą elektryczność i mogą być stosowane w strefach zagrożonych wybuchem. Zastosowanie oferowanych przewodów przewodzących jest w pełni bezpieczne w strefach zagrożonych wybuchem.

 

Gdzie stosujemy przewody przewodzące ?

Oferowane przewody odciągowe przewodzące są przystosowane do pracy w strefach zagrożonych wybuchem. Takich stref w przemyśle jest bardzo dużo. Są to między innymi kopalnie, lakiernie, rafinerie, malarnie, rozlewnie gazu ziemnego, stacje benzynowe, itp. Wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko wybuchu, którego zapłonem może być przeskok iskry, można stosować nasze węże przewodzące elektryczność.

 

Jakie medium można transportować wężem przewodzącym ?

Nie ma tutaj żadnych ograniczeń – wężem przewodzącym można transportować każde medium, podobnie jak wężem ogólnego zastosowania PUR MB. Ważny jest jednak podobnie jak w przypadku innych typów, odpowiedni dobór grubości ścianki. Jeżeli nie są Państwo pewni jaką grubość ścianki zastosować do danej aplikacji, prosimy o kontakt z naszym doradcą KOM +48 609 038 703 lub mailowo – sekretariat@fabrykawezy.pl.

 

 

Back To Top