skip to Main Content
+48 609 038 703 sekretariat@fabrykawezy.pl

Wąż gumowy do paliwa, benzyny i oleju

Wąż gumowy do paliwa, benzyny i oleju – specyfikacja techniczna:

  • warstwa wewnętrzna – gumowa, NBR, czarna, gładka
  • warstwa zewnętrzna – gumowa, NBR/PCV, czarna, odporna na czynniki atmosferyczne i wysoką temperaturę
  • wzmocnienie – tekstylne
  • temperatura robocza płynu – od -30°C do +100°C, okresowo +125°C
  • ciśnienie robocze – 1 MPa (typ-10) lub 2 MPa (typ-20)

Wąż gumowy do kwasów i zasad – zastosowanie:

  • węże stosowane w instalacjach samochodowych do przepływu paliw ropopochodnych o zawartości węglowodorów aromatycznych do 50%, w tym również bioetanolu (związki tlenowe do max 15%) oraz biodiesla (80% oleju napędowego i 20% biokomponentów – estrów).

Szybki kontakt z ekspertem: + 48 609 038 703

Węże gumowe do paliwa, benzyny i oleju - opinia eksperta

Oferowane węże gumowe do paliwa, benzyny i oleju wykonane są z najwyższej jakości gum, odpornych na niekorzystne działanie substancji ropopochodnych. Warstwa wewnętrzna jest całkowicie gładka – wykonana z gumy NBR. Warstwa zewnętrzna, wykonana jest natomiast z gumy NBR/PCV, odpornej na czynniki atmosferyczne i wysoką temperaturę.

Odporność na czynniki atmosferyczne sprawia, że wąż nawet po długotrwałym przebywaniu na wolnym powietrzu (nawet w ciężkich warunkach pogodowych), nie traci swoich właściwości fizycznych i wytrzymałościowych.

Wąż gumowy do paliwa, benzyny i oleju może pracować w temperaturach -30°C do +100°C. Producent podaje jednak, że okresowo wąż może pracować w temperaturach oscylujących wokół +125°C. Dzięki temu aspektowi, wąż może pracować w otoczeniu silników, które generują wysokie temperatury.

Węże gumowe do paliwa, benzyny i oleju, stosowane są najczęściej w instalacjach samochodowych do przepływu paliw ropopochodnych o zawartości węglowodorów aromatycznych do 50%, w tym również bioetanolu (związki tlenowe do max 15%) oraz biodiesla (80% oleju napędowego i 20% biokomponentów – estrów)

Węże do paliwa, benzyny i oleju z gumy dostępne są zarówno w wersji kolorowej, jak i wersji bez kolorów.

węże do paliwa, benzyny i oleju z gumy

Back To Top