skip to Main Content
+48 609 038 703 sekretariat@fabrykawezy.pl
+ 48 609 038 703 sekretariat@fabrykawezy.pl

KONTAKT Z EKSPERTEM:

Tel kom: + 48 609 038 703

E-mail: sekretariat@fabrykawezy.pl

[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

Jakie węże odciągowe z poliuretanu występują ?

W naszej ofercie możemy wyróżnić trzy rodzaje węży odciągowych z poliuretanu. Są to węże ogólnego zastosowania oznaczone symbolem MB, węże antystatyczne oznaczone symbolem MB oraz węże odporne na podwyższone temperatury, oznaczone symbolem TM. Oczywiście dalej węże różnią się ze względu na grubość ścianki na odmiany lekkie, średnie i ciężkie. Poniżej pokrótce przedstawiamy Państwu charakterystykę poszczególnych węży odciągowych z poliuretanu.

 

Węże poliuretanowe ogólnego zastosowania:

Jest to najbardziej podstawowa wersją węży poliuretanowych i tym samym najbardziej popularna. Dzieje się tak, ponieważ odmiana ta ma najszersze zastosowanie. Węże PUR MB są stosowane w przemyśle, rolnictwie, a także w usługach. Praktycznie w każdego gałęzi przemysłu, możemy znaleźć zastosowanie dla tych węży. Węże odciągowe PUR MB są zbrojone drutem, dzięki czemu są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia zewnętrzne.

Węże poliuretanowe antystatyczne:

Jak sama nazwa mówi, jest to antystatyczna odmiana węży odciągowych. Węże odciągowe PUR AS są przeznaczone do pracy w kopalniach i strefach zagrożonych wybuchem. Posiadają wszelkie dopuszczenia, pozwalające na prace w miejscach niebezpiecznych. Jeżeli chodzi o wygląd i budowę – są podobne do wersji ogólnego zastosowania.

Węże poliuretanowe odporne na wysokie temperatury:

Jest to odmiana węży poliuretanowych, odporna na temperatury do + 104 st. C lub do + 140 st. C. Wygląd oraz budowa węży jest identyczna jak w odmianach wymienionych wyżej. Różnica tkwi jedynie w mieszance poliuretanu, która nie wpływa na pozostałe aspekty wytrzymałościowe.

 

Jakie węże PUR wybrać ?

To pytanie jest kluczowe dla wyboru odpowiedniego węża dla danej aplikacji. Jeżeli nie są Państwo pewni jaki wąż będzie dla Państwa odpowiedni, prosimy o przygotowanie następujących informacji:

  • temperatura pracy maksymalna
  • temperatura pracy minimalna
  • medium transportowane wężem
  • ciśnienie robocze
  • podciśnienie robocze
  • czynniki zewnętrzne mogące mieć negatywny wpływ na wąż

Jeżeli posiadacie Państwo wyżej wymienione informacje, prosimy o kontakt z naszym doradcą, pod numerem +48 609 038 703 lub mailowo fw3@fabrykawezy.pl.

 

Inne nazwy przewodów odciągowych z poliuretanu:

  • węże PUR
  • węże SPIR
  • przewody SPIRO
  • przewody odciągowe

 

Back To Top