skip to Main Content
+48 609 038 703 sekretariat@fabrykawezy.pl

Produkcja węży przemysłowych – kiedy powinno się ich używać?

Światowy rynek węży przemysłowych najprawdopodobniej będzie rósł szybko w ciągu najbliższych sześciu lat. Wiele gałęzi przemysłu od rolnictwa po przemysł spożywczy potrzebuje węży do różnego zastosowania.

Dla każdej branży bezpieczne przenoszenie płynów jest bardzo ważne. Użycie niewłaściwego typu węża może mieć katastrofalne skutki.

Dlatego ważny jest dobór jak i znajomość szukanego węża.

Czy wiesz, że jako fabryka węży posiadamy w swojej sprzedaży kilka rodzajów węży przemysłowych?

Rodzaje węży przemysłowych:

Wąż do wody

Przemysłowy wąż do wody może być użyty do podlewania upraw, gaszenia pożarów i czyszczenia dużych części maszyn. Musi być wystarczająco mocny, aby utrzymać wodę pod wysokim ciśnieniem.

Taki wąż musi być odporny na ozon (światło słoneczne) i innego rodzaju rozkładu, które zdarzają się z czasem.

Wąż do gorącej wody

Zadaniem węża do gorącej wody jest bezpieczne przenoszenie niebezpiecznie gorącej (lub zimnej) cieczy podczas procesu przemysłowego.

Przy odpowiednim doborze mogą również przenosić parę wodną.

Ze względu na to, że często wąż do gorącej wody używa się również w ekstremalnej temperaturze, musi być wykonany z wysokiej jakości gumy takiej jak wąż z EPDM.

Węże hydrauliczne

Węże hydrauliczne są ważną częścią maszyn hydraulicznych. Maszyny hydrauliczne to maszyny, które wykorzystują zmianę ciśnienia oleju do napędzania maszyny. Natomiast wąż w takiej maszynie stanowi najważniejszy czynnik, który przenosi płyn i utrzymuje maszynę w ruchu.

Węże hydrauliczne wykonywane są z wielu różnych materiałów, dlatego bardzo ważny jest zakup takich węży z pewnych źródeł.

Wąż do odciągania oparów chemicznych

Węże tego typu powinny w bezpieczny sposób wentylować opary chemiczne w procesach. Dlatego znajdują zastosowanie w przemyśle chemicznych jak również w przemyśle spożywczym .

Praca w takich warunkach wpływa również na destrukcję węży. Dlatego zwracamy uwagę na jakoś takich węży.

Wąż do zbierania pyłu

Wąż do zbierania pyłu wykorzystuje się tam gdzie jest dużo pyłu, wiórów, trocin a nawet gazów. Działa jak odkurzacz zasysając luźne materiały, które mogą być uciążliwe a nawet niebezpieczne.

Produkcja takich węży odbywa się z uwzględnieniem ścierania.

Wąż wentylacyjny (przewody przemysłowe)

Wąż wentylacyjny to kolejny wąż odciągowy. Węże wentylacyjne usuwają gaz, dym, opary i wszelkie inne rodzaje zanieczyszczeń.

Ten typ węża jest bardzo podobny węża stosowanego do odciągania oparów chemicznych.

Różnica polega na tym, że wąż wentylacyjny używany jest ogólnie do zanieczyszczeń czy szkodliwych spalin samochodowych natomiast wąż do odciągania oparów chemicznych zazwyczaj jest stosowany do odciągania toksycznych substancji chemicznych.

Wąż pneumatyczny

Węże pneumatyczne są używane w maszynach pneumatycznych, które są maszynami działającymi dzięki zmianom ciśnienia powietrza. Węże pneumatyczne przenoszą powietrze pomiędzy różnymi częściami maszyny.

Ze względu na tak dużą ilość węży przemysłowych, jako fabryka węży dysponujemy wyspecjalizowaną grupą ekspertów, którzy są w stanie dobrać dla Państwa najlepszy asortyment zgodnie z zapotrzebowaniem.

Nasze węże są najwyższej jakości i od kilkunastu lat cieszą się ogromnym uznaniem na rynku.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top