skip to Main Content
+48 609 038 703 sekretariat@fabrykawezy.pl

Węże odciągowe PUR antystatyczne (antyelektryczne) - oferta

Wąż PUR AS L

Wąż odciągowy PUR antystatyczny – odmiana L.

Grubość ścianki – 0,7 mm

Wąż PUR AS ŚL

Wąż odciągowy PUR antystatyczny – odmiana ŚL.

Grubość ścianki – 0,9 mm

Wąż PUR AS C

Wąż odciągowy PUR antystatyczny – odmiana C.

Grubość ścianki – 1,4 mm

Wąż PUR AS SC

Wąż odciągowy PUR antystatyczny – odmiana SC.

Grubość ścianki – 2,1 mm

Wąż PUR AS P

Wąż odciągowy PUR antystatyczny – odmiana P.

Grubość ścianki – 2,1 mm

Wąż PUR AS F

Wąż odciągowy PUR antystatyczny – odmiana F.

Grubość ścianki – 0,5 mm

KONTAKT Z EKSPERTEM:

Tel kom: + 48 509 491 716

E-mail: fw3@fabrykawezy.pl

 

Gdzie stosuje się węże odciągowe antystatyczne ?

Węże odciągowe antystatyczne bez wątpienia zaliczane są do grupy przewodów specjalistycznych. Dzieje się tak, ponieważ służą specjalistycznym aplikacjom w miejscach, w których zastosowania standardowych węży odciągowych jest niemożliwe, a nawet zabronione. Węże antystatyczne stosowane są przede wszystkim w miejscach zagrożonych wybuchem. Możemy do nich zaliczyć kopalnie węgla kamiennego, kopalnie miedzi, gazownie, stacje benzynowe, rozlewnie gazu, platformy wiertnicze, rafineria, zakłady chemiczne, itp.

Krótko mówiąc –  nasze przewody odciągowe antystatyczne stosuje się wszędzie tam, gdzie powstanie iskry może doprowadzić do wybuchu lub niebezpieczeństwa dla przebywających w pobliżu osób.

 

Czym wyróżniają się przewody antystatyczne ?

Na pierwszy rzut oka, węże odciągowe antystatyczne nie różnią się wiele od węży ogólnego zastosowania (typ MB) oraz innych w grupy PUR. Różnica tkwi jednak nieco głębie, bowiem w składzie mieszanki, z której wykonana jest ścianka. Ścianka oferowanego przewodu wykonana jest w poliuretanu antystatycznego, który zapobiega gromadzeniu się na ściance ładunków elektrostatycznych. Dzięki temu do minimum obniżone jest ryzyko powstania iskry i spowodowania niebezpieczeństwa. Pozostałe części węża są identyczne jak w przypadku innych PURów – węże zbrojone są spiralą z drutu pomiedziowanego.

 

Dostępne atesty oraz dopuszczenia:

Nasze węże odciągowe antystatyczne posiadają atesty, dopuszczenia oraz zgodności, pozwalające zastosować je w strefach specjalnych zagrożonych wybuchem. W przypadku jakichkolwiek kontroli, posiadają Państwo komplet potrzebnych dokumentów, potwierdzających możliwość zastosowania naszych węży. Jest to bardzo istotne, ponieważ w przypadku zastosowania zwykłych przewodów, może się okazać, że straż pożarna lub inny organ kontrolujący, zaleci ich wymianę na odmianę antystatyczną.

 

Sprzedaż i dostępność

W przypadku przewodów i węży antystatycznych, oferujemy Państwu produkcję na zamówienie. Oczywiście nie ma konieczności zakupu pełnych rolek, ponieważ węże produkujemy już przy zamówieniu 3 metrów. Termin realizacji w przypadku zamówienie jest bardzo krótki i wynosi zaledwie 2-5 dni roboczych.

Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta pod numerami KOM +48 509 491 716 oraz KOM +48 698 145 836, lub mailowo fw3@fabrykawezy.pl.

 

Back To Top