skip to Main Content
+48 609 038 703 sekretariat@fabrykawezy.pl

Wybór właściwego węża odpornego na ścieranie

Dlaczego wybór właściwego węża odpornego za ścieranie jest bardzo istotny ?

Wybór właściwego węża odpornego na ścieranie jest bardzo istotny z punktu widzenia jego żywotności i zastosowania.

Produkcja węży odpornych na ścieranie odbywa się z ogromnym naciskiem na jakość bez względu na zastosowanie. Węże takie zazwyczaj są wykorzystywane do betonu, gipsu, zaprawy, piasku itd..

Jeśli wybierzesz wąż, który nie został zaprojektowany do pracy z ciśnieniem, jakiego potrzebujesz lub taki, który jest przeznaczony do pracy w wysokich temperaturach, podczas gdy używasz go do pracy w niskich temperaturach, konsekwencje odczujesz podczas używania takiego węża.

Niektóre rodzaje węży, które są odporne na ścieranie mogą zastąpić rury żeliwne do przenoszenia materiałów ściernych lub żrących chemikaliów, gdzie instalacja wymaga minimalnych zakrętów lub gdzie wymagana jest wrodzona elastyczność trwałego węża gumowego.

Podczas proponowania właściwego węża zwracamy uwagę na wiele czynników między innymi :

  • średnicę wewnętrzną
  • ciśnienie pracy
  • zastosowanie takiego węża
  • temperaturę

Posiadamy w swojej ofercie różnego rodzaju węże wysokiej jakości odporne na ścieranie o różnych średnicach i wzmocnieniach.


Dostarczamy szeroką gamę węży odpornych na ścieranie takie jak węże gładkie jak i karbowane wykonane pod konkretne indywidualne zamówienie.

Węże odporne na ścieranie :

wąż ssawno – tłoczny do przesyłania materiałów ściernych z przeznaczeniem do ssania i tłoczenia mokrego jak i suchego piasku , żwiru , opiłków metali, pracujących pod ciśnieniem do 0,063 MPa

wąż z przeznaczeniem do tynkowania – wąż grubościenny, który jest mocny, wytrzymały i bardzo odporny na ścieranie oraz trudne warunki pracy. Taki wąż stosujemy bardzo często w budownictwie i w kamieniołomach z przeznaczeniem do tłoczenia zapraw tynkarskich

wąż z przeznaczeniem do tynkowania 2,0 MPA – wąż grubościenny, który charakteryzuje się mocną, wytrzymałą na trudne warunki ścianką. Taki wąż stosujemy w budownictwie i w kamieniołomach z przeznaczeniem do tłoczenia zapraw tynkarskich o ciśnieniu roboczym 2,0 MPa.

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top