skip to Main Content
+48 609 038 703 sekretariat@fabrykawezy.pl

Węże antystatyczne do stref zagrożonych wybuchem – oferta

Węże antystatyczne jak sama nazwa mówi, są to węże do stref zagrożonych wybuchem. Dlaczego tak ważne jest stosowanie węży antystatycznych w tych strefach ? Jakie węże antystatyczne oferujemy ? Na te pytanie odpowie nasz inżynier sprzedaży – Mateusz Budziński.

Węże antystatyczne to jedna z kategorii węży technicznych. Są to specjalistyczne węże stosowane w strefach zagrożonych wybuchem. Dlaczego tak istotne jest stosowanie węży antystatycznych w tych strefach ? Strefy zagrożone wybuchem, jak sama nazwa mówi są strefami, w których istnieje wysokie prawdopodobieństwo wybuchu. Dlatego węże stosowane w tych strefach poddane są specjalnemu reżimowi.

wąż odciągowy przewodzący poliuretanowy PUR EL L wąż odciągowy KLIN antyelektrostatyczny i przewodzący - KLIN PCV AS

Standardowe węże techniczne i węże odciągowe służą najczęściej odprowadzaniu pyłów, zabrudzonego powietrza oraz substancji stały. Transportowanie w.w powoduje w mniejszym lub większym stopniu tarcie, które z kolei powoduje gromadzenie się na ściance węża ładunków elektrostatycznych. Nagromadzenie się ładunków elektrostatycznych na wężu spowoduje powstanie iskry, które w połączeniu z łatwopalnymi oparami gazu, metanu czy rozpuszczalników, może spowodować wybuch. To właśnie dlatego węże antystatyczne są jedynymi możliwymi do zastosowania w strefach zagrożonych wybuchem.

FABRYKA WĘŻY ANTYSTATYCZNYCH

Nasza firma oferujemy tylko i wyłącznie polskie węże antystatyczne, węże antyelektryczne, węże antyelektrostyczne i węże przewodzące. W związku z tym, mamy bardzo szeroką gamę węży zarówno antystatycznych, jak i przewodzących energię elektryczną. Poniżej przedstawiamy Państwu naszą pełną ofertę węży. Wystarczy kliknąć, aby dowiedzieć się więcej o konkretnym wężu:

Wszystkie powyższe węże posiadają odpowiednie atesty oraz dopuszczenia, dzięki czemu mogą być stosowane we wszystkich strefach zagrożonych wybuchem, min. w kopalniach, hutach, rozlewniach gazu, gazowniach, w przedsiębiorstwach przemysłu chemicznego, itp. Nasze węże antystatyczne produkowane są zgodnie z polskimi, europejskimi i międzynarodowymi normami, dzięki czemu sprzedajemy je nie tylko do polskich firm i przedsiębiorstw, ale również zagranicznych. Możemy się pochwalić wieloma kontraktami z dużymi zagranicznymi koncernami.

To wszystko sprawia, że jesteśmy solidnym partnerem biznesowym, które od A do Z służy pomocą swoim klientom. Jeżeli chcieliby Państwo dowiedzieć się nieco więcej o wężach antystatycznych, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu +48 609 038 703. Do Państwa dyspozycji jest również mail – sekretariat@fabrykawezy.pl.

Back To Top